Key attributes
Industry-specific attributes
| Design Style | Modern |
| Feature | Big Slab Sintered Stone |
| Warranty | None |
| Texture | Marble |
| Floor Specification ( Unit:mm2) | 800*2600 |
| After-sale Service | None |
| Style | Modern |
| Occasion | Room |
| Luster | Glossy |
| Application | Wine Cellar, Hall, Laundry, Dining, Living Room, Home Office, Reading room, Storage & Closet, Bedroom, Retail Shop, Hotel |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | BAOHUA |
| Model Number | SJ8609G007G-ABCD |
| Size | 800 x 2600mm |
| Material | Sintered Stone |
| Use | Interior Tiles |
| Function | Luxury Decoration |
| Surface Treatment | Glazed Polished |
| Technique | High pressure firing |
| Color Family | Custom Color |
| Tile Type | Sintered Stone |
| Water Absorption | <0.5% |
| Grade | Grade 3A |
| Tile Type | Full Polished Glazed tile |
| Thickness | 9mm |
| Customize | OEM,ODM |
| Service | One-stop Building Material Solution |
Samples
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price:$80.00/piece










