Key attributes
Industry-specific attributes
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Hotel |
| Design Style | Modern |
| Function | Acid-Resistant, Antibacterial, Heat Insulation, Non-Slip, Firebrick, Wear-Resistant, Anti-slip |
| Surface Treatment | GLOSSY |
Other attributes
| Warranty | NONE |
| After-sale Service | Other |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Floor Specification ( Unit:mm2) | 300*600 |
| Texture | Solid |
| Style | Modern |
| Occasion | Interior Wall |
| Luster | GLOSSY |
| Brand Name | BAOHUA |
| Model Number | LTP36036PA |
| Size | 300 X 600mm |
| Material | Porcelain Tiles |
| Use | Interior Tiles |
| Color Family | Grays |
| Tile Type | Wall Tiles |
| Water Absorption | <0.5% |
| Tile Type | porcelain wall tile |
| Surface | glossy Surface |
| Color | Color Optional |
| Thickness | 9mm |
| Type | interior wall tile |
| Grade | Grade 3A |
Supply Ability
| Supply Ability | 50000 Square Meter/Square Meters per Day |
Samples
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price:$20.00/piece







