Key attributes
Industry-specific attributes
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Park |
| Design Style | Modern |
| Function | Acid-Resistant, Antibacterial, Heat Insulation, Non-Slip, Firebrick, Wear-Resistant, Anti-slip |
| Surface Treatment | Matte |
Other attributes
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Others |
| Floor Specification ( Unit:mm2) | 600*1200 |
| Texture | Solid |
| Style | Vintage |
| Occasion | Outdoor |
| Luster | Matte |
| Brand Name | BAOHUA |
| Model Number | WMH02 |
| Size | 600 x 1200mm |
| Material | Porcelain Tiles |
| Use | Exterior Tiles |
| Water Absorption | <0.5% |
| Color Family | Custom Color |
| Thickness | 18mm |
| Grade | Grade 3A |
Samples
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price:$30.00/piece










