Key attributes
Industry-specific attributes
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Villa |
| Design Style | Rustic |
| Function | Acid-Resistant, Antibacterial, Heat Insulation, Non-Slip, Firebrick, Wear-Resistant, Anti-slip |
| Surface Treatment | Matte |
Other attributes
| Warranty | NONE |
| After-sale Service | NONE |
| Place of Origin | Fujian, China |
| Floor Specification ( Unit:mm2) | 300*600 |
| Texture | Brick Wall Imitation |
| Style | Modern |
| Occasion | External Wall |
| Luster | Matte |
| Brand Name | BAOHUA |
| Model Number | 63620 |
| Size | 300 X 600mm |
| Material | Ceramic Tiles |
| Use | Exterior Tiles |
| Tile Type | Wall Tiles |
| Water Absorption | 1-3% |
| Surface | matte surface |
| Water Absorption | 1-3% |
| Thickness | 14mm |
| Usage Type | outside wall |
| Grade | Grade 3A |
Samples
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price:$40.00/piece












