Key attributes
Industry-specific attributes
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Hotel |
| Design Style | Modern |
| Function | Acid-Resistant, Antibacterial, Heat Insulation, Non-Slip, Firebrick, Wear-Resistant, Anti-slip |
| Surface Treatment | Glazed Tiles |
Other attributes
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Others |
| Floor Specification ( Unit:mm2) | 600*600 |
| Style | Modern |
| Occasion | Room |
| Luster | GLOSSY |
| Brand Name | BAOHUA |
| Model Number | JTMF89101-Medium-Gray |
| Size | 600 x 600mm |
| Material | Porcelain Tiles |
| Use | Interior Tiles |
| Color Family | Gray |
| Tile Type | Floor Tiles |
| Water Absorption | <0.5% |
| Grade | Grade 3A |
| Tile Type | Full Polished Glazed tile |
| Thickness | 9mm |
Samples
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price:







